Cherry Homes: 21st century caves for affordable living

CHERRY HOMES - AFFORDABLE 21st CENTURY CAVES WITAMY W POLSCE

A VISION FOR FUTURE INTEGRATED ECO COMMUNITIES, AFFORDABLE HOUSING WITH PASSIVE HEATING AND MACRO GENERATION

AFFORDABILITY | CONVEYANCING | COUNCILS | FINANCE | HOMES | INDEX | LINKS | RENTALS | VILLAGES

 

 

WITAMY - na naszej stronie ze świata informacji o stylu życia, które jest przyjazne środowisku - o domach dostępnych cenowo prawie na każdą kieszeń - czyli mówiąc innymi słowy:  strona o współczesnych jaskiniach dla współczesnych jaskiniowców.

 

Nasze koncepcja dla domów mieszkalnych i domów przenośnych jest taka sama. Dobrze izolowana termicznie konstrukcja zewnętrzna obniża koszty ogrzewania zimą i utrzymuje chłód latem. Większość naszych klientów chcciałaby również zobaczyć metody pobierania ciepła, które codziennie pada na naszą planetę |Ziemię - i w ogóle nie trzeba za nie płacić. Słońce oddaje około 1.kW energii elektrycznej na 1 metr kwadratowy. Na podstawie tego liczymy, że 3 metry kwadratowe teoretycznie zapewnią 3.0kW tej samej energii. Tyle jest potrzeba, żeby zagotować wodę w czajniku elektrycznym. Standardowy czajnik elektryczny zużywa 3.0kW – tak jak większość grzejników elektrycznych.

 

Tutaj prezentujemy przykłady możliwych rozwiązań mieszkalnych dla domów modułowych opcji E oraz RE budowanych z gotowych elementów. Nie pokazujemy ich w skali lecz w rysunku technicznym według standardu programu Autocad.
Wszystkie tego typu rysunki podawane są w tej samej skali i większość producentów domów jest w stanie odczytać pliki .dwg. Prawdopododnie niektóre z cech charakterystycznych naszych domów będą potrzebować więcej wyjaśnień z powodu stosowania przez nas konstrukcji integrujących.

 

Pamiętajmy, że ta energia uderza w nasz dom dzień w dzień. Oczywiście w pochmurny dzień nie ma jej w takich ilościach. Przeciętnie jednak natura dostarcza wiele energii, która jest za darmo. Nasz problem to jak tę energię pozyskać tanim nakładem kosztów. W odpowiedzi na to przygotowaliśmy naszą koncepcję słonecznej oranżerii.  

 

Polish national flag link to Eastbourne Affordable Housing Association Link to Eastbourne Group
RYSUNEK 1

 

Dom Przenośny drewniany RE według koncepcji Utopia Tristar. Wymiary 20' x 18' dostępny cenowo „mój pierwszy” dom (POA) = 12 metrów kwadratowych słonecznej oranżerii, która produkuje 12 kW energii elektrycznej w okresie intensywnego naświetlenia słonecznego. Jeśli takie słońce świeci przez 6 godzin – uzyskujemy 72kW – 8 godzin da 96kW itp. Oczywiście należy odliczyć straty ciepła spowodowane efektywnością oranżerii.

 


RYSUNEK 2 (2 drawing)

 

Dom Przenośny drewniany RE według koncepcji Utopia Tristar. Wymiary 28' x 18' dla par i młodych rodzin (POA)

 


RYSUNEK 3

 

Dom Przenośny drewniany RE według koncepcji Utopia Tristar. Wymiary 48' x 18' dom rodzinny (POA). Uwaga, z chwilą gdy dom się wydłuża podobnie zwiększa się wydajność energetyczna oranżerii – wtedy należy dodać więcej zbiorników na wyprodukowane ciepło. 

 

  

 

 

 

Welcome Bangladesh

Welcome to China

Welcome Spain

Welcome France

Welcome Germany

Welcome India

Welcome Japan

Welcome Brazil

Welcome Russia

Arabic

Bengali

Chinese

Espanol

French

German

Hindi

Japanese

Portuguese

Russian

  

 

 

This website is Copyright © 2013.   All rights reserved.  All other trademarks are hereby acknowledged.  Contact Us   www.cherrymortgages.com

Cherry Homes is a Utopia Tristar Partner