SOUTHERN HOUSING SOCIETY - SHS

A MODEL FOR AFFORDABLE HOUSING IN ENGLAND

AFFORDABILITY | CONVEYANCING | COUNCILS | FINANCE | HOMES | INDEX | LINKS | RENTALS | VILLAGES

 

 

.

.

Nasze domy są dostępne w różnych stylach - to jest przykład domu z cedru budowanego samodzielnie.  To qualify as a mobile home the units have to be transportable in two parts.  Transportability can also be useful. These examples do not have a solar conservatories. We recommend that each home owner should fit an energy harvesting combination at the build stage. This keeps costs down. Retro-fitting is expensive.

Our homes are available in different styles - this is a sustainable timber unit with two stories, and please note that these examples do not include solar heating or photovoltaic panels. They are included so that potential applicants can see what sustainable houses look like. We hope you may agree that timber buildings can be very attractive. There are advantages to having a smaller home, such as reduced airspace to heat.

 

 

 

Brak domów mieszkalnych oraz kosmiczne ceny nieruchomości są doświadczeniem dnia codziennego w dzisiejszej Wielkiej Brytanii. Dlaczego się tak dzieje? Odpowiedż na to znajduje się w niedoskonałęj polityce rządu, która nie jest w stanie kontrolować inflacji lub ustawić zależności cen nieruchomości do cen kosztów utrzymania. Efektem tej sytuacji jest zniewolenie klas pracujących niskimi dochodami. Niskie dochody powstrzymuje ludzi od marzeń czy aspiracji na posiadanie własnego domu. Z chwilą gdy państwo zaniechało budowania tanich domów - bogaci właściciele nieruchomości otrzymali wolną rękę. Od tego czasu ceny wynajmu są poza kontrolą. Typowy czynsz jest wiele wyższy od opłat za kredyty mieszkaniowe. Natomiast dom, w którym mieszkasz nigdy nie będzie twój.

 

Co można na to poradzić?

 

Niewiele da się zrobić aby zmusić polityków do wybrania lepszych rozwiązań. Politycy siedzą w kieszeniach wielkiego biznesu. Ty natomiast możesz wycofać się z wyścigu szczurów i zostać członkiem lokalnej spółdzielni mieszkaniowej, która kieruje się naszymi zasadami.

 

 

CO DOSTANIESZ?

 

Każdy członek spółdzielni otrzyma działkę o przeciętnej wielkości 900m2. Kształty działek będą zróżnicowane od prostokąta do kwadratu. Na dole tego artykułu załączone są ilustracje działek indywidualnych oraz tych, które zostały uporządkowane w formacji ulicy. Kształt domu o wymiarach 18.4X6 metrów (60x20ft) pokazany jest w kolorze brązowym. 

 

W praktyce kształt działek będzie uzależniony od dróg wewnętrznych oraz odniesienia działki do słońca. Wielkość naszych działek jest wyjątkowo szczodra i takie jest zamierzenie spółdzielni. Z tego powodu nie będzie pozwolenia na stawianie więcej jak jednego budynku mieszkalnego, aby zapewnić ciągłość przyjaznego/spokojnego otoczenia dla sąsiadujących działek

 

Ulokowanie domu na działce jest sprawą indywidualnego wyboru. Preferencję ma zabudowa uporządkowana w celu doprowadzenia uzbrojenia do każdego budynku. Ustawienie w formacji ulicy jest korzystnym wyborem ze względu na drogi wewnętrzne. 

 

 

900 square meter building plot in a regular square shape

900 meter building plot in an irregular oblong shape

.

.

30X30 metrów - działka regularna

40x22.5 metra - działka nieregularna

 

 

 

 

30X30metrów działki regularne w formacji ulicy

 

 

40X22.5 metra działki nieregularne w formacji ulicy

 

Whatever format is adopted, the development needs roads and other community services, and that is bound to mould the layout of any site.

 

 

 

Zasady SHS

 

Zasady SHS to zdrowy rozsądek zastosowany w regułach postępowania dla grup o wspólnym celu. Dla SHS tym celem jest posiadanie własnego domu i nabycie go za korzystną cenę. SHS przypomina Building Society, jakkolwiek duże Building Societies nie budują domów dla własnych członków. To jest wielka różnica. Building societies pożyczają pieniądze na domy, które mają bardzo wysokie ceny. Domy te są kupowane u tradycyjnych firm budowlanych. Wiele z nich można zobaczyć na naszej stronie, gdzie jest podana lista takich firm dla przykładu.

Gdzie można się dowiedzieć więcej?

Zaczynając od stycznia 2014 będziemy organizować prezentacje dla zainteresowanych osób i grup. Informacje i kontakt pod podanym tutaj adresem email.

Konstytucja

Zostanie opublikowana po uchwaleniu przez Członków Założycieli.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

This webpage is Copyright © SHA 2013.   All rights reserved.  All other trademarks are hereby acknowledged. 

  Contact Us   www.cherrymortgages.com